Festiwal już za nami…

/ 10 kwietnia, 2018/ Wieści/ 0 comments

W dniach 7-8 kwietnia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się II Podlaski Festiwal Fantastyki CHORCON 2018. Atrakcyjny program przyciągnął wielu sympatyków fantastyki, ale nie brakowało także tych, którzy w tym świecie stawiali swoje pierwsze kroki.
Od sobotniego poranka do późnych godzin nocnych oraz niedzielę centrum kultury wypełniały gry, spotkania, pokazy i warsztaty związane z szeroko rozumianą fantastyką. Uczestnicy zjechali do Choroszczy z całego województwa. A także z Polski – z Olsztyna, Wrocławia, Poznania, Łodzi. Sercem festiwalu był Games Room (pokój gier), który przez większą część czasu pękał w szwach. Uczestnicy mogli tu nauczyć się grać w wiele gier bitewnych, planszowych i karcianych pod okiem instruktorów z Choroskiego Klubu Gier Planszowych.

Drugim dużym blokiem były gry fabularne RPG, które skupiły wielu graczy przez wiele godzin. RPG (role-playing game ) czyli gra wyobraźni, w której gracze wcielają się w postaci i odgrywają je w świecie wykreowanym w wyobraźni przez narratora zwanego mistrzem gry. Ponadto od rana do późnej nocy trwały rozgrywki dla chętnych.

Podczas festiwalu w Choroszczy nie zbrakło spotkań, warsztatów i prelekcji fantastycznych. Nowością w tym roku były warsztaty makieciarskie dla każdego, podczas których można było zbudować makiety Goblińskiego Miasteczka. Ponadto odbyły się spotkania pt. „Poprawność polityczna w komiksach Marvela i nie tylko”, „Polcon – jak to było, jak to będzie” ze Smokiem Fandomu Grzegorzem Kozubskim. Spotkanie to dotyczyło historii Polconów i Fandomu w Polsce, także tego, jak kiedyś działały kluby gier oraz kolejnej już edycji Polconu 2018 w Białymstoku. Wielkim powodzeniem cieszyło się „Spotkanie z Baniakiem”, czyli rozmowa ze znanym Youtuberem, twórcą kanału Baniaka Bańka, miłośnikiem fantastyki i doradcą stawiających pierwsze kroku w świecie RPG’ów oraz tych, którzy już śmiało kroczą w świecie rozgrywek jako mistrzowie. Z Michałem Bańką przyjechali także gracze, którzy chętnie udzielali odpowiedzi na pytania publiczności. Dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Oprócz tych niezwykłych atrakcji, można było obejrzeć stroje fantastycznych postaci oraz była dostępna strefa dziecka, gdzie najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, grach i konkursach. Festiwal Chorcon w Choroszczy nawiązywał mocno do tradycji konwentów w Polsce, która to zakłada, że tego typu imprezy są robione przez graczy dla graczy.
Festiwal odbył się dzięki wolontariackiej pracy wielu osób prywatnych i zrzeszonych w klubach gier oraz partnerom, którym dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i energię, dzięki czemu w Choroszczy mogła odbyć się taka niesamowita impreza. Organizatorem festiwalu było Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Burmistrz Choroszczy.
Serdecznie dziękujemy partnerom: OverWatch Klub Gier Bitewnych, Baniak Baniaka, Żywia – Białostocki Klub Larpowy.
Dziękujemy sponsorom: Black Monk, Adamowi Masłowskiemu, właścicielowi sklepu „Materiały Budowlane Plus” w Choroszczy.

Galeria Chorcon 2018 

Galeria Goście Chorcon 2018

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*